wyniki - Piast szermierka

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
SZPADZIŚCI Z GLIWIC Z DOBRYMI WYNIKAMI
2017.03.15
W Pucharze Polski w szpadzie trzecie miejsce zajął Bartosz Staszulonek. Poza tym szermierz Piasta okazał się najlepszy w Pucharze Europy do lat 23. W drużynowym Memoriale Antoniego Franza najlepiej spisała się ekipa Piasta Gliwice!

Tradycyjnie na początku marca, za sprawą Międzynarodowego Turnieju „O Stalową Klingę Hutnika” i drużynowego Memoriału Antoniego Franza, Gliwice stały się szpadową stolicą Polski. Zawody zorganizowane w naszym mieście miały rangę Pucharu Polski zaliczonym do rankingu Polskiego Związku Szermierczego i do eliminacji Mistrzostw Świata oraz Pucharu Europy do lat 23.

Do Pucharu Polski zgłosiło się 140 szpadzistów z Polski i zagranicy w tym medaliści Igrzysk Olimpijskich i świata. Zawody stały na wysokim poziomie. Zwyciężył weteran szermierczych plansz – jeden z najbardziej utytułowanych polskich szpadzistów – Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), który w finale pokonał klubowego kolegę – Karola Kostkę. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice) i Wojciech Kolańczyk (UKS SREM Manieczki). Piąty w tym turnieju był Mateusz Nycz (Piast Gliwice). – Nie jestem do końca zadowolony z tego miejsca. Nie można jednak narzekać. Jestem w kadrze Polski, jadę na zawody Pucharu Świata, a to dobry prognostyk – mówił Mateusz Nycz. Warto podkreślić, że klasyfikacji punktowej zaliczanej do Pucharu Europy do lat 23 wygrał Bartosz Staszulonek. Dla 20-letniego szpadzisty to największy sukces w dotychczasowej karierze.

W niedzielę (12 marca) rozegrano turniej drużynowy, znany jako Memoriał Antoniego Franza. Przystąpiło do niego 16 drużyn – m.in. z Niemiec, Norwegii, Wenezueli, Ukrainy, Hiszpanii, Słowacji i Litwy. Pierwsze miejsce zajął Piast Gliwice, który w finale pokonał reprezentację Wenezueli.
źródło: UM Gliwice
NADCHODZĄCE
ZAWODY

Stacja Solidarność                           31.08.2016

Toruńska Katarzyna                          03.09.2016

Puchar Polski I                                  03.09.2016

Puchar Polski II                                 03.09.2016

Puchar Polski II                                 04.09.2016

III Międzynarodowy Turniej              10.09.2016

Puchar Świata                                   10.09.2016

II Puchar Starosty Poznańskiego       10.09.2016

Polska, Tarnowo                                16.09.2016

Kmicic Cup                                        17.09.2016
                                                                                                                                                                                 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego