wyroznienia - Piast futsal

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
TABELA
To już jest wielkie wyróżnienie - Michał Widuch
ZAWODNICY
2017.03.30
Maciej Mizgajski i Michał Widuch od niedzieli trenują na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która przygotowuje się do meczów eliminacyjnych Mistrzostw Europy w Futsalu.
Kadra przebywa obecnie w Koszalinie. Końcowym akcentem tego zgrupowania będzie mecz towarzyski z Białorusią, który zostanie rozegrany 30 marca.  Michał Widuch pojechał tam podbudowany wygraną z Clearexem Chorzów.
– Clearex był na fali, dobrze grali szczególnie w defensywie , ale też strzelali dużo bramek. Mentalnie byli na pewno przed meczem z nami  bardzo mocni, zresztą  było  to widać po  pierwszych minutach, kiedy ostro na na ruszyli. Myśmy spokojnie jednak do tego spotkania podeszli, nie wystraszyliśmy  się ich. Zresztą wiemy jak grać, co pokazaliśmy już nie raz w tym sezonie – podsumowuje ostatnie ligowe  starcie Michał Widuch.

Piast przystępował do tego meczu rozbity porażką z Red Devils Chojnice  i remisem z AZS UŚ Katowice. Gliwiczanie pokazali jednak charakter.
– Byliśmy  w tym meczu kolektywem, prawdziwądrużyną.  Zagraliśmy mądrze i konsekwentnie. Nie wyglądało to jak choćby w Toruniu, kiedy to przez 30 minut broniliśmy się na 10 metrze. Po stracie gola tez graliśmy dalej swoje, co przełożyło się na trzy bramki i wygraną.
Zwycięstwo to zapewniło już drużynie Piasta  grę w grupie mistrzowskiej.

– Walka o pierwszą szóstkę  jest obowiązkiem każdej drużyny w tej lidze, bo daje to  komfort psychiczny i prestiż. Po podziale na grupy nie trzeba już obawiać się degradacji, tylko można myśleć o grze o wyższe cele, nawet o medale. Pierwsze dwa miejsca są chyba już poza naszym zasięgiem, ale  te trzecie miejsce w tej sytuacji   będzie naszym celem – zaznacza bramkarz Piasta.

Michał Widuch ostatnio regularnie już powoływany jest do reprezentacji Polski. Nie ma jednak pewności, że wystąpi w turnieju eliminacyjnym, bo na zgrupowaniu jest trzech bramkarzy, a w kadrze na  eliminacje może zagrać  tylko dwóch.
– To już jest dla mnie wielkie wyróżnienie. Zresztą, chyba każdy chłopiec, który zaczyna grać w piłkę marzy o tym, aby być w kadrze swojego kraju. W tak ważnej imprezie jeszcze nie miałem okazji zagrać.  Będę starał się pokazać trenerom, że  forma, którą prezentuje w lidze, to nie jest przypadek, tylko efekt ciężkiej pracy i że jest na tyle wysoko, by zostać na eliminacje. Konkurencja jest ogromna, bo bardzo dobrze grających bramkarzy w tym sezonie w Futsal Ekstraklasie nie brakuje, a w turnieju może zagrać tylko dwóch – przyznaje Widuch.

Polska w grupie trafiła m.in. na obrońców tytułu Hiszpanię, bardzo mocną Serbię i  także aspirująca do wyjazdów na finałowy turniej Mołdawię.
– Losowanie może nie było korzystne, bo trafiły się nam bardzo mocne drużyny. Z drugiej strony obojętnie na kogo byśmy nie trafili z tych pierwszych dwóch koszyków, to i tak byliby to rywale z górnej półki. Gramy jednak u siebie, więc awans  nie jest  misją z gatunku niemożliwych do wykonania. Kluczowe mecze dla nas będą z Serbią i Mołdawią. Jestem jednak dobrej myśli. Gramy już ze sobą od dłuższego czasu. Trenerzy na pewno mają pomysł na Serbów i Mołdawian. Jak wykonamy te założenia i dołożymy dobrą  formę poszczególnych zawodników, to na pewno nie jesteśmy bez szans – przekonuje Michał Widuch.
Czwartkowy, ostatni przed eliminacjami sparing z Białorusią w Koszalinie, będzie można obejrzeć na żywo. Transmisję z meczu (start o godz. 18:00) przeprowadzi serwisimprezylive.pl, dostępny w internecie oraz na kanale 250 platformy Vectra.
11     Przemysław Dewucki
7       Taras Tarasovych
6       Michał Cygnarowski
6       Robert Satora
6       Tomasz Starowicz
SPONSORZY
                                                                                                                                                                                 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego