spotaknie po latach - Kopia - Piast futsal

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
TABELA
Po 17. kolejce w futsal Ekstraklasie
ZAWODNICY
2017.03.08
33 bramki, 2 zwycięstwa gospodarzy i 4 wygrane gości. W żadnym meczu nie podzielono sie punktami.  to bilans  17. kolejki spotkań o  mistrzostwo Futsal Ekstraklasy.  

Pierwszej porażki w tym sezonie doznał Rekord Bielsko Biała. To uznano za wydarzenie tej kolejki.  Sam fakt, że lider przegrał mecz, nie byłoby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie miało to miejsce w Bielsku i to z drużyną  zajmującą przed tą kolejką przedostatnie miejsce w tabeli – Euromaster Chrobry Głogów 4:5. Goście prowadzili już w tym spotkaniu 5:2, ale Górale zdołali dojść na jedną bramkę, mieli nawet przedłużony rzut karny, którego jednak nie wykorzystali. Głogowianie  dzięki tej wygranej wydostał się ze strefy bezpośrednio zagrożonej degradacją.

Bardzo ciekawie było również w Chorzowie, gdzie Clearex podejmował Pogoń Szczecin. To było najbardziej wyrównane spotkanie w którym na do 36 min utrzymywał się wynik remisowy 3:3. Wtedy to Daniel Maćkiewicz, jak się potem okazało zdobył bramkę, która dała gospodarzom trzy punkty.
Mimo zwycięstwa chorzowianie przesunęli się tylko o jedno miejsce w tabeli, bo również AZS Katowice wygrało swoje spotkanie. Katowiczanie dość gładko ograli AZS UŚ Gdańsk 3:0 i to oni zajmują siódmą pozycję, tracąc do Red Dragons tylko jeden punkt.
Stało się tak, bo Piast w Pniewach ograł Czerwone Smoki aż 6:1. Było to najwyższe zwycięstwo w tej kolejce. Gospodarze wprawdzie twierdzili, że zbyt wysokie w stosunku do tego, co działo się na boisku, ale w piłce liczy się to co jest w sieci.

Kolejny z kandydatów do podium – FC Toruń bez większych problemów ograł na wyjeździe Solne miasto Wieliczka 3:0.
Emocji za to nie było w meczu Red Devils Chojnice – Gatta Zduńska Wola.
Mistrzowie Polski spokojnie wypunktowali „Diabły” 4:0.

Porażka bielszczan przy zwycięstwach Gatty i Piasta oraz perspektywie podziału punktów sprawiła, że również w górze tabeli wciąż jeszcze  może się wiele zmienić. Do pierwszej trójki dobija się jeszcze Pogoń Szczecin, ale szanse Portowców, aby zakończyć rundę zasadniczą na jednym z pierwszych trzech miejsc są już niewielkie.
Po  17. kolejkach liderami klasyfikacji strzelców są Marcin Mikołajewicz i Oleksandr Bondar, Obaj zawodnicy mają po 18 goli. Do nich zbliżył się Przemysław Dewucki. Rozgrywający Piasta

11     Przemysław Dewucki
7       Taras Tarasovych
6       Michał Cygnarowski
6       Robert Satora
6       Tomasz Starowicz
SPONSORZY
                                                                                                                                                                                 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego