sebastian Wiewiora - Piast futsal

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
TABELA
Sebastian Wiewióra rezygnuje z funkcji trenera Piasta
ZAWODNICY
2017.03.18
Podczas niedzielnego meczu z AZS UŚ Katowice na ławce trenerskiej zabraknie Sebastiana Wiewióry. W piątek szkoleniowiec zrezygnował z pełnienia tej funkcji.

Futsalowa drużyna Piasta, mimo że była budowana dopiero  przed sezonem w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy spisuje się bardzo dobrze, choć przed rozpoczęciem rozgrywek wielu ekspertów twierdziło, że zespół będzie potrzebował czasu, aby zgrać się i osiągać dobre rezultaty.

Konsekwencją wysokiego miejsca w tabeli jednak jest coraz większa presja na jak najlepszy wynik. Nadzieje na medal zostały rozbudzone nie tylko wśród coraz liczniejszych fanów, ale wspierający klub Samorząd Miasta Gliwice czy sponsorów. Taka sytuacja jest nowa dla tych mniej doświadczonych zawodników Piasta, którzy jeszcze o takie cele nie walczyli i  m.in. pierwszego trenera Piasta – Sebastiana Wiewióry.  Coraz większe ciśnienie i konieczność godzenia pracy zawodowej z prowadzeniem treningów było przyczyną rezygnacji Wiewióry z funkcji szkoleniowca, którą złożył w tym tygodniu.

Sebastian Wiewióra w poprzednich latach  był asystentem Szymona Maksyma w Nbit Gliwice. Wspólnie wywalczyli awans do ekstraklasy. W listopadzie 2015 roku został pierwszym trenerem Nbitu, zastępując na tym stanowisku  Maksyma – utrzymując zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej. W czerwcu 2016 roku powierzono mu misję zbudowania drużyny Piasta Gliwice.

Trenerowi dziękujemy za pracę wykonaną na rzecz Piasta i osiągnięcia z drużyną tak dobrego wyniku. Życzymy sukcesów w dalszej pracy zawodowej i sportowej i mamy nadzieję, że dalej będzie wspierał drużynę Piasta. Jego bilans w niebiesko-czerwonych barwach to 9. zwycięstw, 5. remisów i 4. porażki.
11     Przemysław Dewucki
7       Taras Tarasovych
6       Michał Cygnarowski
6       Robert Satora
6       Tomasz Starowicz
SPONSORZY
                                                                                                                                                                                 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego