rusza - Piast futsal

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
TABELA
Rusza Futsal Ekstraklasa
ZAWODNICY
2017.09.26
Już w najbliższy weekend nowy sezon zainauguruje Futsal Ekstraklasa. W gronie 12 najlepszych zespołów w kraju będzie rywalizował Piast Gliwice. Drużyna z Jasnej 31 pierwszy mecz rozegra na wyjeździe. W sobotę 30 września gliwiczanie zmierzą się z AZS UG Gdańsk.
W przerwie letniej w zespole Piasta miały miejsc  spore zmiany.  Drużynę po Jacku  Podgórskim i Sebastianie Wiewiórze przejął Klaudiusz Hirsch, a pomagać mu będą w pracy szkoleniowej: Szymon Wesołowski (II trener), Miłosz Karski (kierownik) i Kamil Paluch (masażysta).
Z różnych przyczyn w nowym sezonie nie będziemy już oglądać: Pawła Barańskiego, Łukasza Groszaka, Daniela Hajduka, Macieja Mizgajskiego, Maksyma Pautiaka, Tarasa Tarasowicza, Roberta  Satory, Tomasza Szczurka I Bartosza Siadula. W ich miejsce pozyskano nowych zawodników. Przybyli: Paweł Szombierski i Aleksander Waszka (bramkarze).  Nowi zawodnicy z pola to: Lukas Bonifacio, Marek Bugański, Marek Chojnacki, Michał Dubiel, Gustavo Machado Ariel Mnochy. W kadrze natomiast pozostali: Michał Widuch (bramkarz), Zbigniew Mirga (kapitan), Michał Widuch (bramkarz) Przemysław Dewucki, Michał Grecz, Michał Grzywa, Krzysztof Piskorz i Sebastian Szadurski. Kadra będzie więc liczyć 15 zawodników.
Futsaliści Piasta przygotowania rozpoczęli z początkiem sierpnia. Jednym z ważnych elementów tego okresu są mecze sparingowe. Gliwiczanie rozegrali dziewięć spotkań kontrolnych, żadnego nie przegrywając.  Wygrali siedem meczów, dwa remisując. Łącznie strzelili przeciwnikom 49 bramek, tracąc przy tym  22 gole.
Najwyższe zwycięstwo miało miejsce w meczu z SK Makroteam Żylina – 11:1. Najmniej bramek kibice zobaczyli w starciu z ETO FC Gior. Pojedynek z mistrzem Węgier zakończył się wynikiem 2:2.  To był też najbardziej wymagający rywal, choć postawiła się też gliwiczanom okazała  się reprezentacja Słowacji U-21. Ten pojedynek  zakończył się wynikiem 7:5 dla Piasta. Najskuteczniejszym zawodnikiem niebiesko-czerwonych został Ariel Mnochy, który zdobył 11 goli. Tuż za nim z dorobkiem 10 bramek uplasował się Sebastian Szadurski.
W miniony piątek w przerwie meczu Piasta Gliwice z Arką Gdynia, futsaliści zostali zaprezentowani kibicom z dużego boiska. Podopieczni Klaudiusza Hirscha zostali przywitani przez fanów drużyny z Okrzei  brawami  i miejmy nadzieję, że część z nich będzie też kibicować ekipie z Jasnej 31 na hali.
Pierwszy mecz w Gliwicach futsaliści rozegrają 7 października. Piast o godzinie 18:00 podejmować będzie Słoneczny Stok Białystok – ZAPRASZAMY!  
11     Przemysław Dewucki
7       Taras Tarasovych
6       Michał Cygnarowski
6       Robert Satora
6       Tomasz Starowicz
SPONSORZY
                                                                                                                                                                                 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego