przed kolejka - Piast futsal

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
TABELA
Przed 9. kolejką Futsal Ekstraklasy
ZAWODNICY
2017.03.17

Już w piątek rozpocznie się 19. seria spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy.

Jako pierwsze na boisko wybiegną zespoły MKF Solne Miasto Wieliczka i Red Devils Chojnice, a więc dwie ostatnie drużyny w tabeli. Pojedynek bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie. „Diabły” przystąpią do tego meczu podbudowane wygraną  z Piastem. Wieliczka notuje jedną z najgorszych serii w Futsal Ekstraklasie.

W sobotę Clearex spróbuje zatrzymać Gattę Zduńska Wola. Chorzowianie ostatnio spisują się coraz lepiej. W ostatniej kolejce  rozbili i to na wyjeździe AZS UG Gdańsk 5:1, a wcześniej ograli Pogoń Szczecin. Gospodarze tego spotkania nie stoją więc  na straconej pozycji.

W niedzielę, jako pierwsze na parkiet wyjdą drużyny Pogoni Szczecin  i Euromaster Chrobry Głogów. To spotkanie rozpocznie się już o godz. 13:00. Faworytem jest Pogoń, ale przypomnijmy, że dwa tygodnie temu Euromaster, jako pierwsza drużyna w tym sezonie pokonała i to na wyjeździe Rekord Bielsko Biała.
Już wieczorem, bo o godz. 18:00  – Rekord podejmować będzie AZS UŚ Gdańsk. Każdy inny wynik jak zdecydowane zwycięstwo bielszczan byłoby sensacją. Akademicy muszą jednak wszędzie już szukać punktów, bo ich sytuacja robi się coraz mniej ciekawa.

Równocześnie Piast będzie rywalizował z AZS UŚ Katowice.  Gliwiczanie jeszcze nie są pewni, że rundę zasadniczą zakończą w grupie mistrzowskiej, dlatego też nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, szczególnie, że grają u siebie.
Kolejkę zakończy pojedynek FC Toruń z Red Dragons Pniewy i ten mecz  można wskazywać, jako spotkanie kolejki. Torunianie zajmują czwarte miejsce, a Smoki są piąte.
11     Przemysław Dewucki
7       Taras Tarasovych
6       Michał Cygnarowski
6       Robert Satora
6       Tomasz Starowicz
SPONSORZY
                                                                                                                                                                                 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego