piast przegrywa - Piast futsal

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
TABELA
Piast przegrywa w Chojnicach
ZAWODNICY
2017.03.13

Niemiłą niespodziankę sprawiła futsalowa drużyna Piasta, przegrywając z ostatnim w tabeli zespołem Red Devils Chojnice 7:2.

Gliwiczanie przystępowali do tego meczu w roli faworytów, ale Sebastian Wiewióra – trener Piasta – przestrzegał przed dopisywaniem punktów zanim nie skończy się to spotkanie. Chojniczanie bowiem nie mieli  nic do stracenia oprócz kolejnych punktów.  Goście musieli sobie w tym dniu radzić bez swojego najlepszego strzelca – Przemysława Dewuckiego, który po raz pierwszy w tym sezonie pauzował za żółte kartki.

Pierwsze minuty upłynęło pod znakiem wzajemnego badania się na co w tym dniu stać obie ekipy, ale groźniejsze akcje przeprowadzał Piast. W 5 min Pautiak uderzył sprzed pola karnego, ale nie trafił w bramkę. To była jednak sytuacja, która mogła zakończyć się golem. Gliwiczanie atakowali, ale pierwsi gola strzelili gospodarze. Po koronkowej akcji Wojciechowskiego – Groszaka pokonał Kaźmierczak.  Maksym Pautiak – bohater starcia z Red Dragons przewidywał przed tym meczem, że kto pierwszy strzeli gola, ten będzie miał więcej szans na wygraną i rzeczywiście chojniczanie uskrzydleni zdobyciem gola jeszcze bardziej podkręcili tempo i w 23 min podwyższyli wynik. Sawicki urwał się prawym skrzydłem, dograł do niepilnowanego na dalszym słupku Wojciechowskiego, który zakończył tę akcję bramką. Za chwilę Sawicki stanął oko w oko z Groszakiem, ale tym razem górą był bramkarz Piasta. Gospodarze zyskiwali coraz większą przewagę.  Sytuację próbował opanować Sebastian Wiewióra, który  w 16 minucie poprosił o czas. Chwilę jednak po wznowieniu gry gliwiczanie stracili trzeciego gola.  Rychłowski wyprowadził kontratak, który strzałem pod poprzeczkę zmienił rezultat na 3:0 dla Red Devils. Tuż przed zakończeniem tej połowy jeszcze Mizgajski oddał mocny strzał, ale piłka przeszła tuż obok słupka. Na przerwę jednak gliwiczanie schodzili przegrywając aż 0:3.

Odrobić taką stratę nawet w futsalu nie jest łatwo, ale pewnie z nadzieją, ze uda się przynajmniej nie przegrać tego spotkania wyszli na drugą część meczu gliwiczanie. Tyle, ze już w 23 min przegrywali 0:4.  Kaźmierczak zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego z własnej połowy, czym zupełnie zaskoczył Groszaka. Minutę później Pautiak zdobył pierwszego dla Piasta gola.  Gliwiczanie już wtedy zdecydowali się  grać z lotnym bramkarzem. Niestety w 27 min goście stracili piłkę na rzecz Mączkowskiego, który z własnej połowy trafił do pustej bramki. Gliwiczanie dalej próbowali grać bez bramkarza, ale nie za bardzo im to wychodziło, bo często tracili piłkę i kolejny gol dla gospodarzy wisiał na włosku. Stało się to w 32 min. Wtedy  Wojciechowski przejął piłkę, zagrał do Sawickiego i zrobiło się 6:1. Szesnaście sekund  później Mizgajski precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę strzelił drugą dla Piasta bramkę. Nie był to nawet gol na otarcie łez, bo w 36 min Kaźmierczak podwyższył wynik na 7:2, kompletując hat-tricka. Więcej goli kibice w tym meczu już nie zobaczyli, ale na pewno usatysfakcjonowani opuszczali halę, bo ich drużyna odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, dając sygnał, że jeszcze powalczą o utrzymanie ekstraklasy dla Chojnic. O grze Piasta natomiast trudno coś dobrego napisać po takim wyniku.

Red Devils  Chojnice – Piast Gliwice 7:2

Bramki:
1:0 – Mariusz Kaźmierczak 8:47
2:0 – Sebastian Wojciechowski 12:42
3:0 – Jakub Mączkowski 17:11
4:0 – Mariusz Kaźmierczak 22:32
4:1 – Maksym Pautiak 23:33
5:1 – Jakub Mączkowski 26:51
6:1 – Mariusz Sawicki 31:14
6:2- Maciej Mizgajski 31:30
7:2 – Mariusz Kaźmierczak 35:03

Piast Gliwice: Łukasz Groszak (12), Michał Widuch (23) – Zbigniew Mirga (3), Maciej Mizgajski (4), Tomasz Szczurek (7), Tomasz Czech (8), Robert Satora (9), Marcin Grzywa (10), Paweł Barański (17), Maksym Pautiak (88), Daniel Hajduk (89), Krzysztof Piskorz (93),
Red Devils Chojnice: Dariusz Rychłowski (5), Przemysław Laskowski (6), Michał Werner (12), Jakub Mączkowski (13), Vitaliy Kolesnik (15), Mariusz Sawicki (17), Kamil Cybulski (18), Michał Kartuszyński (20), Dominik Laskowski (23), Sebastian Wojciechowski (25), Patryk Drewek (26), Mariusz Kaźmierczak (77), Sebastian Kartuszyński (88)
11     Przemysław Dewucki
7       Taras Tarasovych
6       Michał Cygnarowski
6       Robert Satora
6       Tomasz Starowicz
SPONSORZY
                                                                                                                                                                                 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego