mizgurski - Piast futsal

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
TABELA
Mizgajski i Widuch w kadrze na eliminacje Mistrzostw Europy!
ZAWODNICY
2017.04.03
Selekcjoner reprezentacji Polski w Futsalu – Andrzej Bianga przekazał już swoim podopiecznym nominacje na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy.
Wśród wybrańców, czyli najlepszych 14 zawodników w  Polsce znaleźli się futsaliści Piasta Gliwice: Maciej Mizgajski i Mirosław Widuch! To historyczne wydarzenie w życiu tej młodej sekcji Piasta.  Dla obu graczy będzie to pierwszy w ich  sportowej karierze  występ w takim turnieju, wcześniej mieli okazje grać tylko w meczach towarzyskich.
To nie jedyne gliwickie akcenty w kadrze. Drugim trenerem Polaków jest  Błażej Korczyński. W biało-czerwonych barwach gra też Rafał Franz, obecnie zawodnik Rekordu Bielsko Biała, a masażystą jest Joachim Faber, który również dba o dobrą formę zawodników Piasta.
Kolejna świetna  wiadomość to taka, że wszystkie mecze Polaków z tego turnieju będzie na żywo transmitować Polsat Sport.
Turniej odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu, pomiędzy 8-11 kwietnia. Zagrają w nim – oprócz Polaków – obrońcy tytułu z Hiszpanii, czwarta drużyna ostatniego UEFA Futsal Euro – Serbia, a także Mołdawia.
Mecze z pierwszych dwóch dni turnieju, transmitowane będą na antenie kanału Polsat Sport Extra. Wtorkowe pojedynki pokazane zostaną w „głównym” Polsacie Sport.
Bezpośredni awans do Mistrzostw Europy, które za rok zostaną rozegrane w słoweńskiej Ljubljanie, uzyskają zwycięzcy grup eliminacyjnych. Drużyny z drugich miejsc oraz jedna – z najlepszym dorobkiem – z trzeciego – zagrają dodatkowe baraże. Zwycięzcy czterech barażów uzupełnią stawkę uczestników.

HARMONOGRAM TURNIEJU
sobota 8 kwietnia 2017:
15:00 Hiszpania Hiszpania – Mołdawia Mołdawia (POLSAT SPORT EXTRA)
20:00 Polska Polska – Serbia Serbia (POLSAT SPORT EXTRA)
niedziela 9 kwietnia 2017:
15:00 Serbia Serbia – Hiszpania Hiszpania (POLSAT SPORT EXTRA)
20:00 Polska Polska – Mołdawia Mołdawia (POLSAT SPORT EXTRA)
wtorek 11 kwietnia 2017:
15:00 Mołdawia Mołdawia – Serbia Serbia (POLSAT SPORT)
20:00 Hiszpania Hiszpania – Polska Polska (POLSAT SPORT)
11     Przemysław Dewucki
7       Taras Tarasovych
6       Michał Cygnarowski
6       Robert Satora
6       Tomasz Starowicz
SPONSORZY
                                                                                                                                                                                 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego