elacja z meczu - Piast futsal

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
TABELA
Relacja z meczu futsalu Piast Gliwice
ZAWODNICY
2017.10.09
Piast lepszy od beniaminka z Białegostoku

Futsalowcy Piasta udanie rozpoczęli sezon 2017/18, bo od zwycięstwa nad AZS UG Gdańsk 6:0. W drugiej kolejce, już prze własną publicznością gliwiczanie podejmowali MOKS Słoneczne Stok Białystok. Beniaminek okazał się wymagającym przeciwnikiem, ale nie dal rady nawet strzelić jednego gola gospodarzom tego meczu. Piast wygrał 4:0, a łupem bramkowym podzieli się Mirga Grecz, Bonifacio i Dewucki.

W pierwszym minutach tego spotkania inicjatywa należą do gości, ale nie udokumentowali to choćby celnym strzałem. Potem Piast przejął piłkę, zamykając białostoczan pod ich bramką. Także jednak gliwiczanie nie potrafili przełożyć tego na choć by celny strzał.  Goście próbowali  wypracować sobie przewagę, poprzez włączanie się do ofensywy ich bramkarza –  Norberta Jędruczka, któremu nawet udało osie oddac kilka celnych  strzałów. Dobrze jednak w gliwickiej bramce spisywał się Aleksander Waszka. Jeśli nawet golkiper Piasta nie dał rady zablokować piłki, to ta obijała  słupki lub poprzeczkę pilnowanej przez niego bramki. Skuteczniejsi okazali się w końcu gospodarze.  W 15 min Dewucki zagrał do  Mirgi, który podał na  prawą stronę do Piskorza. Kapitan Piasta w tym czasie urwał się obrońcom gości, dostał powrotne podanie od Piskorza i precyzyjnym strzałem otworzył wynik tego spotkania.  Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie zawodnicy Piasta dalej grali uważnie w obronie, ale już znacznie efektywniej w ofensywie, strzelając trzy bramki i nie tracąc żadnej. W 26 minucie, po rogu – Szadurski zagrał do Grecza, który uderzył w długi róg, piłka jeszcze odbiła się od słupka  i wpadła do białostockiej bramki. W 35 min gliwiczanie przeprowadzili akcję, która przyniosła im trzeciego gola. Wtedy to  Grecz zagrał do Mirgi, ten uderzył z dystansu – bramkarz Słonecznych odbił futsalówkę wprost pod nogi Lucasa, który z bliska umieścił ją w bramce. Był to premierowy gol Brazylijczyka w barwach Piasta. Goście ambitnie dążyli do zdobycia choćby honorowej bramki. Otwarta gra skończyła się dla nich jednak stratą czwartego gola. Już w 40 min Lukas przejął piłkę, zagrał ją do Dewuckiego, który uderzeniem z 15 metrów trafił w okienko, ustalając końcowy wynik meczu na 4:0.

Piast Gliwice – MOKS Słoneczny Stok Białystok
1:0 – 14:35 Zbigniew Mirga (asysta Krzysztof Piskorz)
2:0 – 25:25 Michał Grecz (asysta Sebastian Szadurski)
3:0 – 34:30  Lukas Bonifacio (asysta Zbigniew Mirga)
4:0 – 39:54  Przemysław Dewucki (Lukas Bonifacio)
Piast Gliwice: Aleksander Waszka (89), Michał Widuch (23), Mateusz Szechyński (15),  –  Zbigniew Mirga (3), Ariel Mnochy (9), Marcin Grzywa (10), Przemysław Dewucki (13), Gustawo Machado Coutinho (14), Michał Dubiel (17), Michał Grecz (20), Marek Bugański (88), Lukas Bonifacio (92), Krzysztof Piskorz (93), Sebastian Szadurski (98)
Trener: Klaudiusz Hirsch


Zdjęcie: M. Duśko/piast.gliwice.pl
11     Przemysław Dewucki
7       Taras Tarasovych
6       Michał Cygnarowski
6       Robert Satora
6       Tomasz Starowicz
SPONSORZY
                                                                                                                                                                                 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego