Clearex - Piast futsal

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualnosci
TABELA
Do Gliwic przyjeżdża Clearex
ZAWODNICY
2017.03.23
W najbliższą sobotę futsalowa drużyna Piasta podejmować będzie Clearex Chorzów.

Będzie to drugie z rzędu spotkanie rozgrywane przez niebiesko-czerwonych w hali przy ul Jasnej 31 w Gliwicach. W poprzedni weekend gliwiczanie zremisowali tam z AZS UŚ Katowice.

– Z przebiegu meczu ten remis można uznać za sprawiedliwy wynik, ale naszym celem jest wygrywanie, szczególnie na własnym boisku. Wszyscy wiemy o co w tym sezonie gramy. Ten wynik nie jest korzystny, ale chłopcy pokazali charakter, podjęli męską, ostrą walką i jestem tym podbudowany przed meczem z Clearexem – mówi Jacek Podgórski.

Chorzowianie wygrali trzy ostatnie mecze pod rząd, strzelając w nich 1 bramek. to musi robić wrażenie.
– Przeciwnik trudny, bo Clearex jest na fali, ale  są do ogrania. Jesienią i to na wyjeździe wygraliśmy z nimi. Musimy jednak pokazać znacznie więcej niż w meczu z AZS UŚ Katowice. Nie możemy sobie pozwolić choćby na chwilę drzemki i być skuteczniejsi pod bramką – przekonuje trener Piasta.
Ta seria nie robi też wrażenia na Michale Greczu, który przez sześć sezonów bronił barw chorzowskiego klubu.

– Trzeba  patrzeć na siebie, a nie to co robi rywal. Oczywiście analizujemy i układamy taktykę pod przeciwnika, ale najważniejsze jest to, co my pokażemy na boisku i jak zagramy – zaznacza Grecz.
Zwycięstwo 5:1 nad aktualnym mistrzem Polski – Gattą Zduńska Wola, zrobiło jednak wrażenie na kibicach futsalu.

– Clearex zagrał mądrze w defensywie. Wysoko wychodzili pressingiem, dużo biegali. Nie dali nawet na chwilę złapać zawodnikom Gatty oddechu, po prostu ich zabiegali – wyjaśnia Grecz.
W rundzie jesiennej, sobotni przeciwnik Piasta częściej przegrywał niż wygrywał.  Zwycięstwa przyszły po zmianie szkoleniowca, kiedy to Marcina Waniczka zastąpił Mirosław Miozga.

– Trudno mi to komentować, bo nie jestem w środku tego klubu. Natomiast Clearex zawsze grał szybką dynamiczna piłkę i ma w swoich szeregach wykonawców do takiej gry. Być może coś nie funkcjonowało na linii zawodnicy – poprzedni trener. Może po tej  zmianie dostali chłopacy trochę więcej luzu, swobody. Na pewno teraz nie grają schematycznie, może to zaczęło się procentować – zaznacza Podgórski.
Jacek Podgórski przekonuje, że wie jak pokonać Clearex.

– Do każdego spotkania przygotowujemy się bardzo starannie i teraz też tak jest. Byłem na ostatnim meczu Clearexu, obserwuję ich zresztą od pewnego czasu. Mamy plan jak z nimi wygrać – zaznacza trener Piasta.
Receptę na Clearex ma też Michał Grecz. – Za każdym razem po prostu trzeba wyjść na boisko i walczyć od początku do końca i powinno być dobrze – uśmiecha się rozgrywający Piasta.
W rundzie jesiennej Piast pokonał na wyjeździe Clearex 4:2. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00 – ZAPRASZAMY.
11     Przemysław Dewucki
7       Taras Tarasovych
6       Michał Cygnarowski
6       Robert Satora
6       Tomasz Starowicz
SPONSORZY
                                                                                                                                                                                 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego